Zdrowie Uroda Style

Czy przeszczep włosów to trwałe rozwiązanie?

Przeszczep włosów

Wiele osób cierpi na łysienie, niektórzy próbują z tym żyć, podczas gdy inni szukają sposobów, aby zatrzymać lub wyleczyć wypadanie włosów i łysienie. Powszechnym rozwiązaniem, a także niedrogim, są leki na wypadanie włosów ale nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z łysieniem androgenowym. Gdy leki nie pomagają to niekóre osoby próbują zatuszować łysienie perukami i tupetami lub odpowiednio zaczesywać włosy ale najskuteczniejszym podejściem w leczeniu łysienia jest przeszczep włosów.

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny mający na celu przywrócenie włosów w miejscu łysienia. Odbywa się to poprzez wszczepianie grafów włosów, które są pobierane z miejsca pobrania z tyłu głowy i przeszczepiane do łysiejących obszarów z przodu.
Ta procedura może zająć więcej niż jedną sesję, w zależności od stopnia łysienia, którego doświadczasz.

Przeszczep włosów to obecnie dwie dominujące metody, a są to przeszczepianie jednostek mieszków włosowych (FUT) i ekstrakcja jednostek pęcherzykowych (FUE).
FUT jest bardziej inwazyjnym rodzajem operacji, ponieważ polega na usunięciu kawałka skóry głowy z tyłu głowy zawierającego przeszczep włosów dawcy.
FUE to tylko pobieranie pojedynczych grafów włosów i wszczepianie ich we wcześniej przygotowane mikro nacięcia na łysiejących miejscach, Chirurg musi wykonać mikro-szczeliny w obszarze, w które ma wszczepić przeszczep włosów. To powoduje drobny uraz skóry głowy.

Dlatego nie powinno dziwić, że po kilku tygodniach od zabiegu przeszczepione włosy wypadają. Zjawisko to nazywa się stratą szokową. Przez jakiś czas twoja głowa zacznie wyglądać tak samo, jak przed operacją.

Wypadające mieszki włosowe dają miejsce nowym silnym włosom. Utrata części przeszczepionych mieszków jest tymczasowa, więc nie musisz martwić się, gdy przeszczepione włosy zaczynają znowu wypadać.

Gdy nowe włosy zaczną rosnąć, należy o nie szczególnie dbać. To będzie bardzo delikatny czas, więc upewnij się, że myjesz głowę łagodnymi szamponami. Od czasu do czasu delikatnie masuj obszar przeszczepu, aby zapewnić dobre krążenie krwi.
Jeśli dobrze zadbasz o włosy po przeszczepie, to możesz mieć pewność, że włosy utrzymają się przez wiele lat.

Osoby, które przed zabiegiem przyjmują leki przeciw wypadaniu włosów, mogą je kontynuować po zabiegu. Pozwoli to zapobiegać ewentualnej utracie włosów.

Jeśli chcesz odzyskać utracone włosy to tylko zabieg przeszczepu włosów zagwarantuje ci sukces w walce z łysieniem.

przeszczep włosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *