Zdrowie Uroda Style

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki wytwarzane z materiałów syntetycznych, a nawet z bardzo przetworzonych naturalnych składników, nie są najlepszym wyborem dla skóry ani ogólnego stanu zdrowia.
Natomiast naturalne, nietoksyczne kosmetyki to organiczny owoc Twojej diety pielęgnacyjnej.
Składniki syntetyczne bywają nie tylko szkodliwe dla ludzi i środowiska, ale w rzeczywistości są mniej skuteczne niż składniki naturalne i organiczne.
Czyste składniki naturalne działają na skórę i ciało regenerująco i odmładzająco.

Czym są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne są wytwarzane ze składników pochodzących z roślin, minerałów i niektórych składników pochodzenia zwierzęcego. Czyste, naturalne składniki są przetwarzane w minimalnym stopniu, aby zachować naturalne korzyści, jakie posiada dany składnik kosmetyku.
Chociaż nie ma prawnej definicji terminu „naturalny” to należy szukać produktów ekologicznych, które mają certyfikat BDIH.
BDIH to ugruntowana niemiecka jednostka certyfikująca o niezwykle surowych normach dotyczących składników kosmetyków, pakowania i produkcji.
Kosmetyk naturalny musi spełniać następujące wymagania:

  • Składniki muszą pochodzić ze źródła roślinnego lub mineralnego
  • Składniki muszą być pochodzenia ekologicznego lub być dziko zbierane
  • Nie zawiera składników pochodzenia petrochemicznego ani syntetycznego
  • Nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie (GMO)
  • Kosmetyk musi być zapakowany w ekologiczne, nadające się do recyklingu małe opakowanie
  • Kosmetyk nie był testowany na zwierzętach

Kosmetyki organiczne

Kosmetyki organiczne to takie kosmetyki, które są wytworzone wyłącznie ze składników organicznych. Składniki organiczne to te, które są uprawiane i produkowane zgodnie ze ścisłymi normami ekologicznymi, które dotyczą żywności.
Normy ekologiczne nie pozwalają na stosowanie pestycydów, nawozów chemicznych, osadów ściekowych ani GMO.
Surowe zasady dotyczą również traktowania zwierząt i środowiska. Prawdziwie ekologiczny produkt jest opatrzony pieczęcią „Certified Organic”.
W wielu przypadkach nie jest możliwe spełnienie wymogu ekologicznego, aby uzyskać certyfikat, gdyż nie jest możliwe stworzenie użytecznego kosmetyku lub produktu do pielęgnacji skóry, który byłby w 95% organiczny.

Jakie konserwanty używane są w produkcji kosmetyków naturalnych ?

Konserwanty odgrywają istotną rolę w bezpieczeństwie i skuteczności kosmetyków naturalnych. Bez odpowiedniej metody konserwacji niektóre kosmetyki mogą z czasem rozwijać szkodliwe bakterie. Konserwanty nie muszą być syntetyczne, aby były skuteczne. W produkcji kosmetyków naturalnych jest wiele bezpiecznych metod konserwacji. Szczelne opakowanie, alkohol roślinny oraz niektóre zioła i olejki eteryczne zapobiegają rozwojowi szkodliwych bakterii w kosmetyku.

Nie zawsze możliwe jest używanie kosmetyku naturalnego, aby uzyskać pożądany dla skóry efekt. Zawsze jednak można znaleźć kosmetyk syntetyczny, który zawiera wiele składników naturalnych. Zachęcam do zakupu kosmetyków naturalnych i organicznych.

 

kosmetyki naturalne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *